Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
Az emberek közérzetében rossz és jó tapasztalatok összegződnek az év során az Ipsos felmérése szerint. Míg a magyarok háromnegyede panaszkodott anyagi helyzetére, addig egészségi állapotuk esetében a többség jónak ítélte meg 2010-et. Négyből hárman úgy vélik, hogy Magyarország számára 2010 rossz év volt.
Saját és családja anyagi lehetőségeit számba véve, az emberek 73 százaléka az idei évet is rossznak minősíti - derül ki az Ipsos felméréséből. Csak 23 százaléknyian ítélik jónak egzisztenciájuk idei alakulását. A kutatásban kitértek a magyarok egészségi állapotának alakulására is. Eszerint az emberek 61 százaléka, egészsége szempontjából az idei évet jónak minősítette, ugyanakkor 37 százalékuknak a betegség, a rossz egészségi állapot jellemezte az elmúlt időszakát.
A magánélet értékelése során a magyarok több mint fele, 54 százaléka úgy véli, hogy idén a magánéletét inkább a negatívumok jellemezték, 42 százalék viszont jónak minősítette azt. A gyermekes párok inkább örömtelinek tartották az idei évet.
Az Ipsos szerint az ország idei történéseiről, a kialakult helyzetről sokkal erősebbek a kritikus hangok, mint a támogatók. A magyar lakosság 73 százaléka szerint az idei rossz éve volt hazánknak s csak 22 százaléknyian értékelték jónak. A közérzetben megjelenő különbségeket nem a társadalmi státusz, hanem a politikai hovatartozás befolyásolja - derül ki a felmérésből.